ÜCRETSİZ ARIZA TESPİT

Ertürk Otomatik Şanzıman olarak yaptığımız her türlü mekanik bakım ve onarım için 6 ay garanti verilmektedir.

Garanti dahilindeki tüm araçlar için ÜCRETSİZ ÇEKİCİ HİZMETİ verilmektedir.

ATÖLYE TEKNİK EKİPMAN

Yaptığımız tüm işlemler üretici firmanın belirlemiş olduğu teknik standartlar ve onarım prosedürleri çerçevesinde gerçekleşmektedir.

DSG Şanzıman Arızası Nasıl Anlaşılır?

DSG şanzıman arızası genellikle kavrama setinde meydana gelmektedir. Ayrıca DSG şanzımanda bulunan 12 adet sensörden birinin yani elektrik kontrollü selenoid valflerden birinin bozulması da karşılaşılan DSG şanzıman arızaları arasındadır.

  • DSG şanzıman arızası belitileri şu şekildedir;
  • İlk kalkışlarda silkeleme
  • Vites geçişlerinde zorlanma ve silkeleme
  • Şanzımanda dişli sesi,
  • Şanzımanda sürtünme sesi,
  • Sarsıntılı sürüşlerde tıkırtı sesi şeklindedir.

Kavrama setinde oluşan aşınmalar ilk kalkışlarda titremeye neden olmaktadır. Vites geçişlerinde yaşanan sarsıntı ise yağ filtresi ve yağın değişimi ile çözülebilir. Sarsıntılı sürüşlerde tıkırtı sesi çift kavramanın ayırma çatallarının gevşekliğinden kaynaklanır. Dişli sesi veya sürtünme sesi ise karşılaşmak istemeyeceğiniz ve maliyetin yüksek olduğu şanzıman arızalarıdır.

Elektronik sistemler limitlerin üzerinde ısıyı sevmezler ve arızaya sebep olabilirler. Kontrol ünitesinde sıcaklık sensörü vardır. DSG şanzıman balata sürtünmesi sebebiyle aşırı ısınır ve sistemi korumak ve soğumasını sağlamak için bir uyarı verir. Böyle bir durum genellikle yoğun trafikte meydana gelmektedir. Eğer böyle bir uyarı ile karşılaşırsanız biraz mola verme zamanı gelmiş demektir.

İletişim için bizi arayabilir veya rezervasyon formunu doldurabilirsiniz.