ÜCRETSİZ ARIZA TESPİT

Ertürk Otomatik Şanzıman olarak yaptığımız her türlü mekanik bakım ve onarım için 6 ay garanti verilmektedir.

Garanti dahilindeki tüm araçlar için ÜCRETSİZ ÇEKİCİ HİZMETİ verilmektedir.

ATÖLYE TEKNİK EKİPMAN

Yaptığımız tüm işlemler üretici firmanın belirlemiş olduğu teknik standartlar ve onarım prosedürleri çerçevesinde gerçekleşmektedir.

Yazılım Güncelleme

Chip tuning, otomobillerde bulunan motor kontrol ünitesi içerisindeki yazılımın değiştirilmesi işlemine verilen isimdir. Motor kontrol ünitesi nedir sayfasında da anlatıldığı gibi motor kontrol ünitesi ECU bilinen ismiyle motor beyni motorun çalışmasını yöneten parçadır. Motorun çalışmasına yardımcı olan hemen hemen bütün parçalar motor kontrol ünitesinden gelen komutlar sayesinde çalışmaktadır. Chip tuning işlemi sayesinde motor kontrol ünitesinden alınan yazılım değiştirilir ve motorun performansının artması sağlanır. Motor performansının artmasının yanı sıra yakıt tasarrufu da sağlayan chip tuning işlemi günümüzde sıkça tercih edilen uygulamalar arasına girmektedir. Bu sayfada chip tuning işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verilecek ve adım adım anlatılacaktır.

Yazımıza başlamadan önce belirtmek gerekirse chiptuning uygulaması sadece otomobillerde değil motorsiklet, kamyon, otobüs, traktör ve hatta deniz taşıtlarında da uygulanmaktadır.

Chip Tuning ECU Programlama Cihazları Ne İşe Yarar?

Chip tuning işlemini gerçekleştirmeden önce yazılımın arabadan çekilebilmesi gerekmektedir. Yani motor kontrol ünitesine bağlanacak bir cihaz sayesinde ünite içerisindeki yazılımın bilgisayar ortamına alınabilmesi gerekmektedir. Piyasada birçok ECU programlama cihazı bu işlemi yapabilmektedir. Bunlardan bazıları pahalı bazıları ise ucuz cihazlardır. Pahalı veya ucuz olmalarındaki neden kısaca chip tuning cihazlarının lisanslı veya lisanssız olması ile açıklanabilir. Cihazlardan bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde bahsetmeyeceğimiz için sadece isimlerini vermek yeterli olacaktır.

İletişim için bizi arayabilir veya rezervasyon formunu doldurabilirsiniz.